Novinka

SCI-FI KNIHA PRO DĚTI A MLÁDEŽ – CO JE NOVÉHO

16 Červen 8:39 pm

Moje fantasy/ sci-fi kniha pro děti a mládež teprve vzniká, ale za poslední týden se toho kolem ní stalo opravdu hodně.

Nejdříve začaly fungovat moje stránky, kde se knížka Písečníci a bludný asteroid představuje.

A to hlavní – konečně jsem se svojí knihou vyšel ven a Vy všichni jste se o ní dozvěděli. Většina z Vás se také na moje stránky podívala a co je nejlepší – stali jste se mými fanoušky a moje zprávy sdíleli. A to je dobře. K vydání vede ještě dlouhá cesta. A jen když Vás, opravdových fanoušků, bude skutečně hodně, spatří moje fantasy/ sci-fi kniha pro děti a mládež světlo světa v papírové podobě.

CO  JE  OHLEDNĚ  PÍSEČNÍKŮ  NOVÉHO

Na stránkách jsou hned dva nové blogy.

Ten první je o povídání o tom, jak jsem konečně začal knihu Písečníci a bludný asteroid psát. V té době se ovšem jmenovali jinak a pracovní název knihy tam také najdete.

Ten druhý blog se objeví v půlce týdne a je o tom, jak jsem se psát učil. Protože i profese spisovatelská se dá naučit. Znát řemeslo je základ, to ostatní je už jenom neskutečná dřina. Ten blog je hlavně pro ty z Vás, kteří také píší, nebo o tom uvažují.

A to nejdůležitější: V bonusové sekci přibyla nová ukázka. Tak se registrujte, ať si ji můžete přečíst. A neříkejte mi, že jste si první kapitolu Nová hvězda na obloze ještě nepřečetli. Vzniká první opravdová sci-fi kniha pro děti a mládež, tak buďte u toho.

CO  SE  JEŠTĚ  STALO

Na FB jsem potkal svoje první trolly. A byla to hodně zajímavá zkušenost. To, že někoho má nevinná sci-fi kniha pro děti a mládež zaujme tak, že má potřebu se k ní vyjadřovat, je vlastně docela skvělé. A ještě báječnější je, že se našlo několik úplně cizích lidí, které ukázka Písečníků uchvátila, podpořili mě a dokonce trollům oponovali.

SCI-FI  KNIHA  PRO  DĚTI  A  MLÁDEŽ – CO  SE  CHYSTÁ

Práce na knize se dá rozdělit do dvou částí:

Zaprvé se pracuje na samotné knize. Ladí se text, připravuje se takzvaná jazyková redakce. Ta zahrnuje korektury (třeba opravy čárek a nespisovných výrazů) a pak také odstranění drobných stylistických prohřešků jako jsou opakující se slova. A také se chystají ilustrace. První ochutnávku jsem už viděl a nemůžu se dočkat, až budu moci první obrázky ukázat i Vám.

Ta druhá část zahrnuje propagaci. Kromě psaní blogu a mluvení o knize kde se dá, do ní patří třeba i namluvení ukázky, tvorba knižního traileru a spousta dalšího. Takže, pokud někdo z Vás něco z toho umí a chtěl by pomoci, tak mě neváhejte kontaktovat.

sci-fi kniha pro děti a mládež
Písečníci a bludný asteroid

Zanechte mi vzkaz