... a přivedou ke čtení i Vaše děti.

Věděli jste, že děti, které nečtou, hloupnou? Nepřemýšlejí, nerozvíjejí své schopnosti a ve světě budoucnosti se hůře uplatní?

Děti, které nečtou, nemají slova vizuálně zafixovaná. Mají mizerné vyjadřování a úzkou slovní zásobu. A co je nejhorší – chybí jim svět fantazie. Jenže knížky děti nebaví. Raději si sednou k mobilu nebo k počítači. Média založená na obraze jsou totiž mnohem pohodlnější na vnímání. Představivost profesionálních výtvarníků unese dítě do fiktivního světa filmů a online her daleko snáz.

Kniha těžko může v zábavnosti konkurovat zábavným videím na Youtube nebo patnáctisekundovým klipům na Tiktoku. Jenže při sledování videí a hraní her je dítě pouhým konzumentem. Nenamáhá si vlastní hlavu, nerozvíjí své schopnosti. A také mlčí. Ztráta schopnosti komunikace a porozumění je jen dalším důsledkem. A to nemluvíme o roztěkanosti, kterou online média přinášejí.

Jak přivést děti ke čtení

„Dobrý den, koupili jsme Písečníky na Vánoce dceři, která opravdu není čtenář, a spíše jsme ji museli ke čtení nutit. Doufala jsem, že slova o tom, jak knížka přivede k lásce ke čtení, jsou pravdivá. A stal se zázrak. Od první kapitoly za mnou dcera chodí, vypráví mi o ději s takovým nadšením, které jsem u ní s knihou nezaznamenala. Dokonce si bere knihu k tatínkovi, aby mohla číst i tam. Stále to sleduji s úžasem a jsem moc vděčná. Rozhodně nezůstaneme u jednoho titulu. Opravdu doporučuji a moc děkuji 😍😍😍“ Klára

Pamatujete, jaké to bylo, když jsme v dětství hltali své oblíbené knihy? Jak jsme byli vzrušení z každé další stránky? Pamatujete na napětí, jak to dopadne s našimi oblíbenými hrdiny? Jak jsme toužili po pokračování příběhu, který jsme dotvářeli ve vlastní fantazii? Jak nás neodkladné nutkání nutilo číst třeba i ve škole pod lavicí, v autobuse či vlaku (až jsme zapomněli včas vystoupit) nebo v noci s baterkou pod dekou, až nám rodiče (v dobrém) hubovali?

Pokud Vaše děti nečtou, tohle nezažijí. A také budou mít horší studijní výsledky, protože budou hůře rozumět psanému textu. Možná máte doma malého génia excelujícího v matematice, ale jak uspěje při přijímačkách, když neporozumí položené otázce? Všimli jste si, že nejvíce čtenářů je mezi premianty třídy?

Pro svoje děti chceme jen to nejlepší. Chceme, aby byly v životě šťastné. Aby si našli dobrou práci, nejlépe takovou, která je bude bavit. Aby uspěly v proměnlivém a z dnešního pohledu velice nejistém světě budoucnosti. Zkrátka chceme, aby naše děti byly úspěšné. Proč? Protože chceme mít pocit, že jsme neselhali jako rodiče. Nebo alespoň pro úspěšnost svých dětí udělali vše. Třeba tím, že jsme je jako malé přivedli ke čtení.

Jak děti donutit číst

"Dobrý den, pane Dvořáku. Děti mi knížku čtou během hodin matematiky pod lavicí, chci tím naznačit, že je chytla. Můžu poprosit o soukromé objednání ještě jednoho výtisku pro sebe?"      Ředitel malé ZŠ

Kniha za půlku

Až do třetí třídy se o četní docela obstojně postarají učitelé. Děti musí denně číst, vést čtenářské zápisky. Jenže ve čtvrté třídě paní učitelka poleví, nebo nastoupí jiná, dítě objeví digitální svět a se čtením je konec. Teď musí nastoupit aktivní rodič.

Jak přivést děti ke čtení? Možná jste to už zkoušeli. Třeba tím, že jste ke čtení vytvořili prostor. Vysvětlili jste dětem, jak škodlivé jsou všechny obrazovky a displeje před spaním, ale „dovolili“ jim po osmé či deváté večer jenom číst. Možná to stačilo, ale v mnoha případech se děti ne a ne začíst. V tu chvíli jste možná zkoušeli své ratolesti „rozečíst“. Vzali jste knihu, že jim budete číst.

Jak přivést děti ke čtení - proč je tablet horší než kniha

„Dcera se do knížky nesmírně začetla. Zaujmout desetiletou holčičku tak, že do jedenácti večer čte, a pak nemůže usnout, jak je plná zážitků, je báječné (nevím tedy, co říká paní učitelka na ospalé dítě ve škole). Je asi na 290. straně a moc a moc prosí, abyste napsal pokračování.“ Veronika M.

Udělali jste to nejlepší možné. Čtení s dětmi nebo předčítání je totiž chvíle souznění a sblížení, u dětí rozvíjí empatii a důvěru. Je jedno jestli jim je osm, deset nebo dvanáct, poslouchat můžou i mrňata. Jenže jakou knihu vzít?

Možná jste to také zažili: Koupili jste nablýskanou knihu, která stála čtyři stovky, abyste doma zjistili, že jste se napálili, protože papír je tlustý, písmena obří a čtení sotva na hodinu. A někdy to bylo ještě horší – příběh byl plytký, povrchní, prvoplánovitý a hloupý, jako by snad autor považoval za hloupé i děti.

Jak přivést děti ke čtení

„Písečníky jsem začala číst se svou dcerou a děj mě zaujal natolik, že jsem knihu po večerech hltala napřed, abych se dozvěděla, jak se bude příběh dál vyvíjet a jak skončí. S dcerou teď pokračuji ve společném čtení knihy a bavím se u ní stejně, jako když jsem ji četla poprvé, jen s tím rozdílem, že si víc užívám detaily.“      Z databáze knih.

Kniha za půlku

Některé dnešní knihy vypadají, jako by chtěly konkurovat mobilům, online hraní a zábavným videím napřímo – také tak křiklavé a roztěkané. Ale to nikdy nebude fungovat. Čtení knih představuje úplně jinou zábavu – klidnější, podněcující fantazií, nutící k zamyšlení. A také rozšiřující obzory – knihy pro děti a mládež mají být chytré. Tak akorát, aby je chápaly děti a pokud zrovna něčemu nerozumí, jsou tady rodiče, aby jim potřebné dovysvětlili.

My – dnešní rodiče – jsme takové knihy měli. Jenže Jules Verne, Karel Maye a další již dávno nežijící autoři minulého a předminulého století dnešní děti mnohdy nezaujmou.

Jak přivést děti ke čtení

Naše děti potřebují knihy, které chytnou a už nepustí.

Naštěstí pro Vás právě takové knihy existují. Knihy, které nejsou hloupé. S příběhy, které můžou poslouchat i sedmiletí, číst devítiletí či starší a ve kterých si svoje najdou i dospělí. Knihy, které nabídnou mnoho hodin zábavného, strhujícího a přitom chytrého čtení. Příběhy, které chytnou za srdce a se sympatickými hrdiny, se kterými se malí čtenáři můžou ztotožnit. Knihy, které nebudou chtít odložit ani Vaše děti, ani Vy samotní.

Knihy s nádhernými ilustracemi a na kvalitním papíře. Knihy krásné tak, že je budete chtít mít doma. Ne proto, aby stály na poličce a zdobily (to také budou), ale proto, že je budete chtít číst více než jednou a potom si koupíte další výtisk, abyste s nimi obdarovali své přátele a známé.

„Milý pane Dvořáku, zdravím Vás ze 130. strany Písečníků, které syn Tadeášek dostal od Ježíška i s Vaším věnováním, což byl nejzáhadnější zážitek Štedrého večera. Syn chodí teprve do třetí třídy, ale už teď přemýšlí, jestli jste napsal i jiné knihy, které by mohl číst, až tuto knihu dočteme. Je jak očarovaný a ráno i pozdě do noci chce číst. Střídáme se spolu ve čtení, protože na to ještě sám úplně nestačí, ale to nevadí. Jedeme v tom spolu :) Jsme bohužel v karanténě a manžel s dcerou jsou v jiném pokoji jako bezpříznakoví coviďáci. Docela nám závidí, jak spolu prožíváme jiný svět, a nestačí se divit našemu nadšení. Syn díky Vám objevil důležitý moment, že kapitoly knihy nemusí být uzavřené, ale navazují a doslova lákají k dalšímu čtení, i když je již půlnoc. U čtení prožívá spoustu emocí, tiskne plyšáky, nahlas se směje, je viditelně nervózní v napínavých situacích, nedočkavý, když musíme ukončit čtení. Úplný koktejl. Usíná a přitom mi vypráví, jak by to mohlo pokračovat a ráno už otevírá knížku. Je to ten nejcennější dárek, který není uchopitelný, a přesto je jeho hodnota pro nás nevyčíslitelná. Intenzivní prožitek a zkušenost, které mu zůstanou na celý život. Děkujeme vám za lék…“

Nabízím Vám své dvě knihy, které právě takové jsou:

Jak přivést děti ke čtení

PÍSEČNÍCI  A  BLUDNÝ  ASTEROID

Osvědčený hit

 • Napínavý příběh se sympatickými hrdiny odehrávající se v atraktivním prostředí vesmírné akademie.
 • Dechberoucí dobrodružství pro čtenáře od 9 do 99 a více let, které zvládnou poslouchat i o něco mladší děti.
 • Zábavné čtení na devět až dvanáct hodin nebo třeba na 23 večerů společného čtení před spaním, mezi kterými bude to správné těšení se na další pokračování.
 • Krásná kniha, která zaujme už na první pohled. S nádhernými barevnými ilustracemi, na kvalitním papíře a s šitou vazbou, která vydrží desítky přečtení.
 • Kniha roku Libereckého kraje, ve výběru Nelepší knihy dětem 2019, v seznamech doporučené literatury na prvním stupni , Bestseller - více než 20.000 rodin má doma...
 • 380 stran, barevné ilustrace.
Jak přivést děti ke čtení

JÁ,  FINIS

Oceněná kniha

 • Strhující příběh chlapce, který se vydává zachránit svého brášku ze spárů nepřátelských mimozemšťanů, určený pro všechny nebojácné čtenáře od 11 do 110 let.
 • Neodložitelné čtení na šest až osm hodin, anebo i více, budete-li chtít číst nahlas, bát se a držet palce hlavnímu hrdinovi spolu.
 • Hromada nádherných ilustrací dokreslujících atmosféru, tajemná mapa na předsádkách a to vše na kvalitním bílém papíře v pevných deskách s šitou vazbou, která odolá i mnoha dalším přečtením a napětím sevřených rukou.
 • NEJOCEŇOVANĚJŠÍ KNIHA pro děti a mládež roku 2020: Cena čtenářů Magnesia Litera, Vydání podpořeno Ministerstvem kultury ČR, zařazeno do výběru Nejlepší knihy dětem 2020, vybráno do Souboje čtenářů, oceněno Zlatou stuhou za ilustrace pro mládež a nominováno za textovou část.
 • Bestseller - více než 10.000 rodin má doma...
 • 288 stran, barevné ilustrace.

"Nemůžu si pomoct a neustále si říkám - kdyby tohle nebyla česká kniha, už se o ní mluví ve všemožných novinách, nakladatelé se perou o práva na vydání a svět se nechává unést dalším velice slibným příběhem, v němž si snad každý najde to své."          Vlasta Řenčová, knižní blog Vysvobozená.

Kniha za půlku

KDO  JSEM?

Že by o svých knihách dokázal takhle básnit každý? Že mě vůbec neznáte?

Jmenuji se Václav Dvořák, jsem vysokoškolský profesor a také táta dvou kluků. V posledních několika letech se věnuji psaní a vydávání knih pro děti a mládež.

A podle všeho to nedělám vůbec špatně. Obě mé knihy byly zařazeny do výběru Nejlepší knihy dětem (sestavují odborníci na literaturu pro děti a mládež) a staly se tak oficiálně doporučenými pro děti daného věku. V minulém roce jsem získal Cenu čtenářů Magnesia Litera.

Ano, čtete dobře – zatím mám „jenom“ dvě knihy (třetí vyjde letos). Proč? Protože na každé z nich pracuji několik let, tak dlouho trvá stvořit knihu, kterou si zamilují čtenáři všech věkových skupin. Posuďte sami:

https://i0.wp.com/vaclav-dvorak.cz/wp-content/uploads/2020/04/93010d70-cover-450x300.png?resize=450%2C300&ssl=1

"Na tom, jak si Václav Dvořák vyhrál s textem je vidět, že si vše dobře promyslel a věnoval velké úsilí, aby příběh dotáhl takřka k dokonalosti. Propracované charaktery postav, či jejich duševní vývoj, za což by měl Václav Dvořák zaručeně dostat pochvalu, protože to se mnohdy nepodaří ani mnohem zkušenějším autorům. Nebo za skvěle vykreslené prostředí, díky čemuž se vám bude příběh odehrávat přímo před očima. Prostě tato knížka má velký potenciál, který zaujme jak mladší čtenáře, tak i ty starší."      Eliška Richterová, Knižní svět

Jak přivést děti ke čtení - Já, Finis
Jak přivést děti ke čtení - Písečníci

"Fantastický román Písečníci a bludný asteroid je poutavě vyprávěný příběh o vesmírném průzkumníkovi, síle přátelství a touze po poznání. Popisuje dobrodružství chlapce z chudých poměrů nadaného vzácnou schopností ovládat gravitaci. Jde o poutavý děj s barvitým popisem, který se čte doslova jedním dechem. Najdete zde nejen zajímavý a uvěřitelný popis vesmírné lodi, nových technologií a technických vynálezů, ale vstoupíte i do mnohdy komplikovaných vztahů mezi jednotlivými hrdiny. Román Písečníci a bludný asteroid svým zpracováním překonává zaměření na dětské čtenáře. Tato prvotina nadějného autora má určitě velký potenciál oslovit i jejich starší sourozence a zvídavé rodiče."      Martin Chudoba

CO  DOSTANETE,

pokud se rozhodnete zakoupit jednu z mých knih?

 • Získáte pro své děti a také pro sebe mnoho hodin napínavého a zábavného čtení krásného příběhu v nádherném ilustrovaném balení,

to vše v celkové hodnotě 437 Kč, ale pro Vás za pouhých 218 korun.

https://i0.wp.com/vaclav-dvorak.cz/wp-content/uploads/2019/10/577162b8-březen-malý-450x300.png?resize=450%2C300&ssl=1
https://i0.wp.com/www.vaclav-dvorak.cz/wp-content/uploads/2020/05/finis.png?resize=450%2C300&ssl=1

BONUS

Navíc ke knize dostanete jako dárek

 • celou čtvrtinu obou mých knih ve formátu pdf v hodnotě 192 Kč
 • a elektronickou publikaci Mých 13 klíčů k dětskému čtenářství v hodnotě 200 Kč.
 • Ať už si zakoupíte jednu nebo obě knihy, dostanete ukázku jak Finise, tak Písečníků a navíc 13 klíčů.

Celková hodnota včetně bonusu je tedy 829Kč,

ale vy za jednu knihu včetně bonusů zaplatíte pouhých 218.

GARANCE

Možná si říkáte, že není možné, aby ty knihy byly tak skvělé. Že jste o mně ještě neslyšeli a je přeci vyloučené, aby úplně neznámý autor vydával tak skvělé knihy. Pak vězte, že většina autorů je úplně neznámých a většině z nich jejich knihy navíc vůbec nevyjdou. A pokud vyjdou, stejně většinou zůstanou neznámí. Proslavit se a „zařídit“, aby vás lidé znali a vaše knihy se prodávaly samy, zkrátka nějakou dobu trvá. Ale chápu Vaše obavy a proto Vám nabízím:

 • Třítýdenní garanci bezplatného vrácení zboží a peněz.

Pokud zjistíte, že Vás zakoupená kniha nijak nezaujala a vypadá hůře, než jste čekali, nechci Vaše peníze. Vrátím Vám je a nic po Vás nebudu chtít.

https://i0.wp.com/vaclav-dvorak.cz/wp-content/uploads/2017/12/ilu02-450x300.jpg?resize=450%2C300&ssl=1

Ale pokud jsem Vás alespoň trochu přesvědčil, klikněte sem a vyberte si krásnou knihu – ať už pro své děti, celou rodinu nebo děti svých známých

Kniha za půlku

a získejte knihu s BONUSY v hodnotě 829 Kč za cenu pouhých 218 Kč.

Kniha za půlku

PS:

Možná si říkáte, že moji nabídku využijete později, třeba za týden. To ale znamená, že připravujete Vaše děti nebo i Vás samotné o týden suprového čtení. Nebo mi nevěříte a budete hledat knížky jinde – od „vyzkoušených“ nakladatelů. Koupíte předraženou knihu s křiklavou obálkou, s tlustými poloprázdnými stránkami a možná i s prázdným příběhem. Přijdete o to nejdůležitější, jak přivést děti ke čtení - krásné knihy s nádhernými ilustracemi nabízejícími mnoho hodin zábavného, chytrého a strhujícího čtení.

Stále váháte? Potom si napište o krátkou ukázku (cca osmina textu) knih ve formátu pdf. Stačí napsat na email pisecnici@seznam.cz , uvést text "Ukázka" a já Vám pošlu ukázky obou mých knih. Nebo se přihlaste k odběru Newsletteru:

  Stále ještě váháte?

  Zkuste si přečíst další recenze od rodičů mých čtenářů!

  "Můj dvanáctiletý syn dostal pod stromeček Já, Finis, doteď ho dokopat ke čtení byl horor, o víkendu začal číst a úplně to hltá 😁 Musím objednat Písečníky." Klára

  "Dobrý den, dnes nás se synem čeká poslední kapitola Písečníků, čteme si před spaním. Těžko jsem odolávala, abych si knížku tajně nepřečetla sama. Syn je nadšený a prý se mám zeptat, jestli bude druhý díl 😊 Každopádně jsem hned objednala Finise a těšíme se oba moc. Tisíceré díky, pane Dvořáku za úžasný příběh!" Petra K.

  "Syn (9 let) dostal obě Vaše knihy pod stromeček. Písečníci ho naprosto pohltili a čeká na pokračování 🙂. Finise přečetl za 3 večery. Děkujeme za skvělé čtení!" Iva B.

  "Zdravím pane Dvořáku. Ráda bych poděkovala za knížku já Finis. Včera došla poštou a ještě včera jsem si ji já přečetla. Dcera zatím musí louskat povinnou četbu, ale něco málo už jsem ji přečetla před spaním a je nadšená. Stejně jako z věnování. Knížka je z mého pohledu neskutečně kreativní na fantazii, je napínavá a na konci jsem měla i knedli v krku, takříkajíc. Moc děkujeme a během týdne doobjednáme Písečníky, tentokrát pro mladší dceru, a maličko i pro mne 😊 ještě jednou moc děkujeme a přejeme spoustu dalších, stejně spokojených čtenářů 😊🍀" Iffka P.

  "Písečníci jsou krásná knížka. Desetiletý syn ji dostal k Vánocům. Je to první kniha, kterou si sám vzal a začal číst. A nemohl přestat, jak ho děj strhnul!!! Část jsme četli společně a oba nás to moc bavilo. Po přečtení mne syn častuje hláška i z knížky a občas na mě vrčí jako Fraxinus. 😉 Moc děkujeme za zábavné čtení. Určitě zakoupíte i Finise." Pavlína R.

  "Tak se synem čteme na střídačku, on pár stránek, já pár stránek. Už jsem u Písečníků dvakrát brečela dojetím, můj syn to moc nechápe...jednou pochopí. Nádherné čtení, děkuji ❤️" Ilona K.

  "Dobrý den. Čteme s dcerou (je jí 10 let) Písečníky a je nadšená. A tím, že jí zajímá, co bude dál, jsem mohla uzavřít dohodu, že když ona přečte stránku, tak já pět. A díky tomu dcera čte nahlas, ačkoli ji to jinak nebaví.
  Doporučuji 😊" Blanka Ch.

  Kniha za půlku

  "Právě jsme dočetli Písečníky, hltali jsme stránku po stránce a jsme rádi, že bude i pokračování. Sami jsme začali psát, jak by příběh mohl navazovat 🙂 Teď je na řadě Já, Finis" Šárka F.

  "Milý pane Dvořáku, zakoupila jsem svým vnukům obě Vaše knihy. Písečníci a bludný asteroid jsem přečetla za večer. A na tu druhou se chystám. Písečníci mají za mě a mého dědouška velikou 1🌟. Super čtení. Tajemný vesmír mě dostal a úplně pohltil. Věřím, že i vnoučkům se bude líbit. 👍👏👍🤗" Dana K.

  "Dobrý večer, pane Dvořáku, koupila jsem knihu Písečníci pro svoji dceru a co myslíte, že se stalo? Když dcera rozbalila balíček a donesla mi knihu ukázat, tak jsem proste byla okouzlena a vrácena do dětství... Obal knihy mně podal ruku a já ji následovala a vklouzla do děje, který mě nenechává knihu odložit a jít spát. Většinou čtu knihy bez obalu, ale tady ten obal nemůžu sundat... Je tak nádherný a tak propracovaný, že to prostě nejde číst bez něj. Děkuji Vám za tento skvost v oblasti literatury. Jste doopravdy Pan spisovatel. Přeji Vám hodně úspěchů a hlavně co nejvíce dějem pohlcených čtenárů. " Gabriela T.

  "Koupila jsem dceři (10let), její první ,,velká knížka" a je nadšená.... Chce mi vše sdělovat co zažila a při tom to četla....krásné ❤" Dagmar G.

  "Právě jsme se synem dočetli. Závěr knihy byl naprosto nejnapínavější, nedalo se to zavřít před koncem. Syn se hned ptal, jestli bude pokračování. Teď se těšíme na další Písečníky. Každopádně vaše knihy se nám líbí a určitě se po nich budeme poohlížet i v budoucnu, tedy pokud Vaši hrdinové porostou s námi. Držíme palce." Milena S.

  Přiznám se, že knihu Písečníci a bludný asteroid jsem si koupila hlavně ze zvědavosti a z touhy zjistit, jestli je kniha tak dobrá, jak ji autor popisuje. A je 🙂 Čteme ji s mým jedenáctiletým synem společně a moc se nám líbí. A podotýkám, že nejsem milovníkem sci-fi. Děkujeme, pane Dvořáku, už se těšíme na Vaši druhou knihu." Mirka J.

  "Koupila jsem pro děti a přečetla je nejdříve sama a musím říct, že jedním dechem! Jsou opravdu super👍🏻a věřím, že až je vezmou do ruky oni, tak budou stejně unešení. Těším se na pokračování Písečníků😉" Martina H.

  Kniha za půlku

  "Dobrý den, pane Dvořáku, Děkuji moc za informaci a zaslání knihy. Již jsem dvě kupovala na Vánoce, jedny Písečníky pro jedenáctiletého syna a Finise pro čtrnáctiletého synovce. Po pravdě, můj syn skoro nikdy nedočetl knihu do konce, neustále mu musím připomínat, aby aspoň nějakou stránku přečetl, tak jsem si nebyla jistá, zda Vaše kniha neskončí jako ostatní někde na polici. Ale světě div se zázrak! Čte Písečníky hrozně rád po večerech před spaním a nepochybuji, že ji i dočte 😁. Říká, že tam jsou všude napínavá místa. To je úžasné! Konečně náplast na moji duši, když vidím, že pro něho existuje i něco jiného než pc s minecraftem a fortnitem 😊😂. Děkuji moc! Myslím, že i osobní věnování udělalo svoji práci 😊. Proto jsem se rozhodla objednat Finise i pro syna. Určitě Vaše knihy budu doporučovat dál 😊." Martina B.

  "Musím se přidat, knihu dostala dcerka k Vánocům, ale jakmile jsme ji začala předčítat po večerech dětem, hned mě chytla a nemůžu se dočkat dalšího večera až budeme zase číst.😃" Andrea F.

  "Dekuji za knihy s krásným věnováním. Syn nečtenář dostal Písečníky k dnešním 10. narozeninám. Dostal je s ujištěním, že číst budu já. Začetli jsme se celá rodina až do 22h. Zítra se bude těžce vstávat 🙂. Syn je dyslektik. Čtu já a jeho se ptám na různé věci (jak se jmenuje vesnice, jak velký byl kráter...) světe div se, běžně text nevnímá , tady věděl vše. Děj nás vtáhl už na prvních stranách." Kateřina K.

  "Pokud by to bylo možné, napsal by jste prosím věnování? Syn teď během 3 dnů přečetl Finise, kterého dostal k vánocům a byl z té knížky hrozně nadšený. Udělalo by mu to velkou radost."

  "Dnes nedocitana tretia kapitola, syn 6 rokov usnul, cely deň sa tešil. Únava je zmetok. Veľmi sa premaham aby som nečítala sama. Recenzie nezklamali. Pútavé čítanie. Krásne napísané. A ďakujem za podpis autora." Anna M.

  "Dlouho jsem se snažila probudit v dceři zájem a radost ze čtení. Písečníci to dokázali! Čteme společně před spaním a doslova prosí o další kapitolu. Přemýšlí, domýšlí, pokládá otázky, na které ji kniha za pár stran sama odpoví jakoby někdo poslouchal na co se ptá... Dokonalé! Já jsem nadšená. Právě jsem objednala i Finise. Moc se těšíme. 🙃" Petra K.

  "Se synem (10 let) čteme knihu společně. Každý den 1 kapitolu a musím říct, že je příběh zajímavý a napínavý. A to posuzuji nejen podle sebe, ale hlavně podle syna, vždy se těší na další čtení. On není moc velký čtenář a moc se mu nechce číst. A to i když je dobrý čtenář, textu rozumí a vnímá ho a také má možnost velkého výběru knih. (Pracuji v knihovně). Bohužel dnešní doba je taková, že děti raději věnují volný čas počítačům, telefonům apod. Jako ilustrátorka knih hodnotím velice pozitivně pěkné ilustrace i když by jich mohlo být trochu více. :-)" Dana K.

  Kniha za půlku

  "Moooc děkuji za Vaše úžasné Písečníky, koupila jsem pro syna, přečetla jsem jedním dechem a prosím ještě o pokračování 🙏🙏🙏 🥰💖 Vaše fantazie je úchvatná, věřím, že se s Tomášem a Luckou určitě setkáme 😊☺ víc takových krásných knih." Renata S.

  "Nikdy nepíšu žádné “recenze” nebo komentáře, ale tentokrát se opravdu musím připojit k většině komentářů zde... dcera moc nečte a pokud už ano, tak pouze “pod tlakem”. Písečníky však přečetla za pár dní a každý den mi vyprávěla, co nového se tam událo. Jakmile ji dočetla, okamžitě se začala shánět po pokračování... Tak snad se také dočká... Teď už se těšíme na Finise 🙂" David R.

  "Moje děti nerady čtou, ale obě vaše knížky jsem jim četla před spaním. Ten mladší (9 let) je ještě pohádkový, tak ho vesmírné věci spíš uspaly, ale starší (12 let) hltal každé mé slovo. A mám shánět další knížku. Je nějaká na cestě? 🙏🏻🙂 A už prosím žádné smutné pasáže, nemohla jsem Finise dočíst, jak jsem u toho bulila. 🤭🙂" Naďa L.

  "Já koupila Finise a bezvadný, syn 7 let odpor ke čtení, ale tato kniha ho ohromila👍,protože je plná tajemna, příšer a všeho, co ho láká. Nejvtipnější na tom všem je, že jsem se začetla i já a musím říct, že hltám stránky🤣, moc děkujeme🥰" Hana P.

  "Mám doma 4 kluky, Písečníky jsem objednala s nadějí, že aspoň jeden začne milovat čtení jako já.... Povedlo se🤩... Čteme večer před spaním, střídáme se a je to bezva, upřímně jsem nečekala, že nás knížka tak vtáhne do děje. Moc děkuju a těším se na další...." Jolana M.

  "Dnes jsme s dcerou knížku dočetly. Byla hrozně hezká, velice poutavá a napínavý příběh. Ani jsme nechtěly, aby knížka skončila. Slovy dcery - ach jo, to je škoda, že už jsme ji dočetly. Děkujeme za tuto knížku, velice doporučujeme." Slávka V.

  Kniha za půlku

  "Úžasné čtení👏Písečníky jsme četli jedním dechem, úplně nás strhli. Syn přes den a já v noci. Já, Finis je taky vydařená. Ale už se nemůžeme dočkat pokračování Písečníků." Jitka N.

  "Vážený pane Dvořáku. Syn dostal Já, Finis pod stromeček. Ještě se k ní nedostal. Já si jí vzala v pondělí večer do ruky a včera večer (úterý) ji dočetla. TEDA PÁNI! To byla jízda! Velmi Vám děkuji za počin, který neumím slovy popsat. Jsem čtenář spíše odborné a vzdělávací literatury, Vaše kniha mě ale naprosto dostala! V dnešních neklidných dnech napomohla k odehnání chmurných myšlenek. Hluboké díky! Přeji neutuchající přínos obrazů a dějů a dalších mnoho spokojených a překvapených fandů!"

  "Aby dcera nepřišla zkrátka, dostala včera Finise. Jen se mrkla dovnitř, ocenila osobní věnováni a pak byla dlouho ticho. Koukám, začetla se! Večer ji kradu knihu z pokojíčku a začtu se hluboce přes půlnoc. I se trošku bojím, jak je to napínavé. Ráno hledám knihu a dcera mi ji sebrala a četla. Přes den to samé, ani jedna nechce být pozadu. Využíváme chvilky, kdy druha nečte a rychle hltáme příběh. Takže u nás dvojitý úspěch. Přejeme vám mnoho radosti v tom, co děláte a moc se těšíme na další příběhy." Kateřina K.

  "Vážený pán Dvořák. Tak na tomto sme sa ale nedohodli! 9r. dcera je síce veľký knihomol, ale toto... Knihy prišli dnes o 11.30. Ďakujeme za krásne venovanie. S ťažkým srdcom sa naobedovala a hneď utekala od stola ku knihe. Začala čítať Písečníkov, bolo cca 12.30. Je 19.48 a už je na 224tej strane! Teda dúfala som, že aspoň na víkend ta kniha vydrží 🙂 Vraj rozhodne nie. Plánuje ju dočítať ešte dnes!!! 🙂🙂" Karolína B.

  "Milý pane Dvořáku, připravil jste nám několik kouzelných večerů, kdy jsme se synem (11 let) spolu s Písečníky putovali vesmírem, prožívali jejich dobrodružství, vztahy i vnitřní konflikty. Příběh mě několikrát hluboce dojal, zejména v přesvědčivých a krásných pasážích o hodnotě přátelství, o velké statečnosti hrdinů, o jejich víře ve správnost záměru, poháněného nesobeckou láskou. Líbí se mi, jak se Vám prostřednictvím Vašich hrdinů podařilo propojit dvě často oddělované schopnosti – rozumné, pragmatické myšlení a intuitivní jednání, vedené srdcem. Tleskám a zároveň doufám, že příběh bude pokračovat. Od chvíle, kdy jsme knihu dočetli, mi syn opakovaně vyčítá, že jsem četla příliš rychle a „nešetřila“ jsem stránky na další večery. Teď máme laťku nasazenou velmi vysoko, a bude těžké najít něco, co by Písečníkům konkurovalo… 🙂 Mám obrovskou radost, že jste našemu Márovi, doposud ležícímu v laciných detektivkách pro děti, ukázal, že existují napínavé příběhy, které umí kromě akčních obrazů v mysli i pohnout duší. Děkuji!" Veronika L.

  Tak na co ještě čekáte?

  Kniha za půlku

  Stále váháte? Potom si napište o krátkou ukázku (cca osmina textu) knih ve formátu pdf. Stačí napsat na email pisecnici@seznam.cz , uvést text "Ukázka" a já Vám pošlu ukázky obou mých knih. Nebo se přihlaste k odběru Newsletteru: