Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, vážení pedagogové – přátelé dětského čtenářství,

dle mezinárodního šetření jsou čeští žáci ve čtenářské gramotnosti pod průměrem zemí OECD.

Určitě budete souhlas, že vést děti ke čtení je i v naší době nejen stále potřebné, ale hlavně čím dál těžší. Děti mají spoustu jiných, snazších a lákavějších možností zábavy, ne v každé rodině má čtení alespoň minimální podporu a úroveň čtenářské gramotnosti dále upadá.

Nízká úroveň čtenářské gramotnosti způsobuje další problémy. Nabízet dětem „lehčí“ literaturu, která jde nízké úrovni čtenářství naproti, totiž není řešením. Od rodičů, rovněž dětí s poruchou učení, často slýchám, že příliš lehké čtivo neuspokojuje děti informačního věku intelektuálně.

 

https://i0.wp.com/www.vaclav-dvorak.cz/wp-content/uploads/2021/03/img-6939.jpg?resize=900%2C600&ssl=1

Jinými slovy – děti nejsou schopny „učíst“ příběh, který by je na oplátku odměnil tím pravým čtenářským zážitkem. Na rozdíl od jiných také nevěřím, že si totální „nečtenář“ může správnou knihu vybrat sám. A volba špatné knihy může nadělat více škody než užitku.

Mám za to, že jednou z překážek, jež stojí mezi dětmi a láskou ke čtení, je právě nedostatek vhodných knih. Knížky, na kterých jsme vyrůstali my dospělí, v jednadvacátém století již často „nezabírají“. Také proto, že dnešní děti mají „nakoukány“ doslova ty nejúžasnější příběhy světa. Děti dneška zkrátka potřebují knihy, které je chytnou a už nepustí.

Mám za to, že právě takové knihy nabízím a chtěl bych Vám při nelehkém úkolu děti ke čtení přivést nabídnout pomoc.

 

https://i0.wp.com/vaclav-dvorak.cz/wp-content/uploads/2020/04/93010d70-cover-900x600.png?resize=900%2C600&ssl=1

Jmenuji se Václav Dvořák, jsem vysokoškolský profesor a již několik let píšu a vydávám knihy pro děti a mládež. Zatím mám na kontě dvě: Písečníci a bludný asteroid (9+ vhodné od páté třídy výše) a Já, Finis (11+ vhodné od šesté třídy výše). Mé knihy se setkaly s nadšeným přijetím jak u čtenářů, tak u odborné veřejnosti:

 • obě knihy se dostaly do výběrů Nejlepší knihy dětem, a získaly i další ocenění, např.
 • cenu čtenářů Magnesia Litera,
 • Zlatou stuhu,
 • zařazení do celostátní soutěže Souboj čtenářů,
 • brzy po svém vydání se staly bestsellery (přes 10 tisíc vydaných výtisků)
 • a oblíbily si je rovněž školy – možná i ta Vaše je má zařazené do doporučené literatury.

"Dobrý den, pane Dvořáku. Děti mi knížku čtou během hodin matematiky pod lavicí, chci tím naznačit, že je chytla. Můžu poprosit o soukromé objednání ještě jednoho výtisku pro sebe?"                         Ředitel ZŠ Donín

Jak školy používají mé knihy?

 • Společná čtení  žáci si o hodině společně čtou a vysvětlují si pojmy a slova kterým nerozumí (děti dnes často neznají pro nás zcela běžná slova, např. „disk“). Za domácí úkol dostanou dočíst kapitolu a vyplnit pracovní list.
 • Kniha jako dárek – třeba páťákům opouštějícím Vaši školu nebo u jiných příležitostí. Rád do každé knihy vepíšu jmenování s konkrétním jménem.
 • Nákup do školní knihovny – myslím, že mé knihy by ve Vaší školní knihovně rozhodně neměly chybět.
 • Besedy na podporu dětského čtenářství – se svými knihami jsem v „předcovidové“ době jezdil na besedy a doufám, že budu moci brzy zase začít. Jak vypadá moje beseda?
  • Pro starší děti je to autorské čtení prokládané povídání o mých knížkách, o motivech hlavních hrdinů nebo třeba o tom, jak vznikl nápad takovou knihu napsat.
  • U pátých tříd je povídání možné zaměřit také na vesmír.
  • Mladší děti si v rámci přípravy na besedu mohou poslechnout audioukázku a namalovat obrázky vesmíru, mimozemšťanů, nebo třeba vymýšlet, jak bude příběh pokračovat. Na besedě potom s výtvory dětí pracuji.
  • Na závěr každé besedy je samozřejmě prostor pro zvídavé otázky dětí. Nejčastěji se ptají, jak taková knihy vlastně vzniká, či jak se stát spisovatelem.

 

Rád bych Vám teď své knihy představil a nabídl Vám je s výraznou slevou až -30% oproti ceně v distribuci, včetně poštovného a balného zdarma, stejně jako případné věnování nebo pracovní listy zdarma.

Své knihy mám samozřejmě skladem a odesílám je do týdne. Objednávky nebo dotazy na besedy směřujte na email pisecnici@seznam.cz nebo na tel 608 745 112.

Přiveďte svoji školu ke čtení!

Václav Dvořák

„Dcera se do knížky nesmírně začetla. Zaujmout desetiletou holčičku tak, že do jedenácti večer čte, a pak nemůže usnout, jak je plná zážitků, je báječné (nevím tedy, co říká paní učitelka na ospalé dítě ve škole). Je asi na 290. straně a moc a moc prosí, abyste napsal pokračování.“         Veronika M.

Písečníci_přebal s ražbou 2019

Písečníci a bludný asteroid

 • Napínavý příběh se sympatickými hrdiny odehrávající se v atraktivním prostředí vesmírné akademie. Dechberoucí dobrodružství pro čtenáře od 9 do 99 a více let, které zvládnou poslouchat i o něco mladší děti.
 • Zábavné čtení ve 23 dlouhých kapitolách, mezi kterými bude to správné těšení se na další pokračování.
 • Krásná kniha, která zaujme už na první pohled. S nádhernými barevnými ilustracemi, na kvalitním papíře a s šitou vazbou, která vydrží desítky přečtení.
 • Ve výběru Nelepší knihy dětem 2019,
 • Kniha roku Libereckého kraje,
 • v seznamech doporučené literatury na prvním stupni ,
 • Bestseller - více než 20.000 rodin má doma...

Doporučená maloobchodní cena 437 Kč

371 Kč (-15% při nákupu do 4 kusů včetně) nebo

306 Kč (-30% při nákupu 5 a více kusů)

Při nákupu alespoň 10 výtisků dostanete zdarma pracovní listy v ceně 2300 Kč, celkem 23 pracovních listů o dvou stranách, vždy verze vyplněná a nevyplněná. V ceně je dále zahrnuto:

 • Poštovné a balné po ČR
 • sleva (počítá se z celkového počtu objednaných knih, oba tituly je možné kombinovat a je rovněž možné platit z různých zdrojů)
 • věnování – škole nebo dětem,
 • dlouhé pdf ukázky obou knih k volnému užití.

Objednávky na pisecnici@seznam.cz nebo na 608 745 112


Ke stažení:

Písečníci 1 - krátká ukázka Písečníci 1 - audio ukázka (1. kapitola) Písečníci 1 - pracovní list pro 1. kapitolu Písečníci 1 - nové obrázky z druhého vydání
Já, Finis

Já, Finis

 • Strhující příběh chlapce, který se vydává zachránit svého brášku ze spárů nepřátelských mimozemšťanů, určený pro všechny nebojácné čtenáře od 11 do 110 let.
 • Neodložitelné čtení v osmdesáti krátkých, na sebe navazujících kapitolách, které Vás donutí kousat si nehty...
 • Hromada nádherných ilustrací dokreslujících atmosféru, tajemná mapa na předsádkách a to vše na kvalitním bílém papíře v pevných deskách s šitou vazbou, která odolá i mnoha dalším přečtením a napětím sevřených rukou.
 • NEJOCEŇOVANĚJŠÍ KNIHA pro děti a mládež roku 2020: 
 • Cena čtenářů Magnesia Litera,
 • vydání podpořeno Ministerstvem kultury ČR,
 • zařazeno do výběru Nejlepší knihy dětem 2020,
 • vybráno do celostátní soutěže základních škol Souboj čtenářů,
 • oceněno Zlatou stuhou za ilustrace pro mládež a nominováno za textovou část,
 • k dispozici i jako Audiokniha,
 • Bestseller - více než 10.000 rodin má doma...

Doporučená maloobchodní cena 379 Kč

322 Kč (-15% při nákupu do 4 kusů včetně) nebo

265 Kč (-30% při nákupu 5 a více kusů)

Při nákupu alespoň 10 výtisků dostanete zdarma pracovní listy (termín dodání pracovních listů pro titul Já, Finis je červen 2022) v hodnotě 1600 Kč. V ceně je dále zahrnuto:

 • Poštovné a balné po ČR
 • sleva (počítá se z celkového počtu objednaných knih, oba tituly je možné kombinovat a je rovněž možné platit z různých zdrojů)
 • věnování – škole nebo dětem,
 • dlouhé pdf ukázky obou knih k volnému užití.

Objednávky na pisecnici@seznam.cz nebo na 608 745 112


Ke stažení:

Já, Finis - krátká ukázka Já, Finis - audio ukázka

Ohlasy čtenářů

 

„Milý pane Dvořáku, zdravím Vás ze 130. strany Písečníků, které syn Tadeášek dostal od Ježíška i s Vaším věnováním, což byl nejzáhadnější zážitek Štedrého večera. Syn chodí teprve do třetí třídy, ale už teď přemýšlí, jestli jste napsal i jiné knihy, které by mohl číst, až tuto knihu dočteme. Je jak očarovaný a ráno i pozdě do noci chce číst. Střídáme se spolu ve čtení, protože na to ještě sám úplně nestačí, ale to nevadí. Jedeme v tom spolu 🙂 Jsme bohužel v karanténě a manžel s dcerou jsou v jiném pokoji jako bezpříznakoví coviďáci. Docela nám závidí, jak spolu prožíváme jiný svět, a nestačí se divit našemu nadšení. Syn díky Vám objevil důležitý moment, že kapitoly knihy nemusí být uzavřené, ale navazují a doslova lákají k dalšímu čtení, i když je již půlnoc. U čtení prožívá spoustu emocí, tiskne plyšáky, nahlas se směje, je viditelně nervózní v napínavých situacích, nedočkavý, když musíme ukončit čtení. Úplný koktejl. Usíná a přitom mi vypráví, jak by to mohlo pokračovat a ráno už otevírá knížku. Je to ten nejcennější dárek, který není uchopitelný, a přesto je jeho hodnota pro nás nevyčíslitelná. Intenzivní prožitek a zkušenost, které mu zůstanou na celý život. Děkujeme vám za lék…“


„Dobrý den, koupili jsme Písečníky na Vánoce dceři, která opravdu není čtenář, a spíše jsme ji museli ke čtení nutit. Doufala jsem, že slova o tom, jak knížka přivede k lásce ke čtení, jsou pravdivá. A stal se zázrak. Od první kapitoly za mnou dcera chodí, vypráví mi o ději s takovým nadšením, které jsem u ní s knihou nezaznamenala. Dokonce si bere knihu k tatínkovi, aby mohla číst i tam. Stále to sleduji s úžasem a jsem moc vděčná. Rozhodně nezůstaneme u jednoho titulu. Opravdu doporučuji a moc děkuji 😍😍😍“

Klára


"Dobrý den, dnes nás se synem čeká poslední kapitola Písečníků, čteme si před spaním. Těžko jsem odolávala, abych si knížku tajně nepřečetla sama. Syn je nadšený a prý se mám zeptat, jestli bude druhý díl 😊 Každopádně jsem hned objednala Finise a těšíme se oba moc. Tisíceré díky, pane Dvořáku za úžasný příběh!"

Petra K.


"Syn (9 let) dostal obě Vaše knihy pod stromeček. Písečníci ho naprosto pohltili a čeká na pokračování 🙂. Finise přečetl za 3 večery. Děkujeme za skvělé čtení!"

Iva B.


"Zdravím pane Dvořáku. Ráda bych poděkovala za knížku já Finis. Včera došla poštou a ještě včera jsem si ji já přečetla. Dcera zatím musí louskat povinnou četbu, ale něco málo už jsem ji přečetla před spaním a je nadšená. Stejně jako z věnování. Knížka je z mého pohledu neskutečně kreativní na fantazii, je napínavá a na konci jsem měla i knedli v krku, takříkajíc. Moc děkujeme a během týdne doobjednáme Písečníky, tentokrát pro mladší dceru, a maličko i pro mne 😊 ještě jednou moc děkujeme a přejeme spoustu dalších, stejně spokojených čtenářů 😊🍀"


"Dobrý den. Čteme s dcerou (je jí 10 let) Písečníky a je nadšená. A tím, že jí zajímá, co bude dál, jsem mohla uzavřít dohodu, že když ona přečte stránku, tak já pět. A díky tomu dcera čte nahlas, ačkoli ji to jinak nebaví.
Doporučuji 😊"

Blanka Ch.


"Právě jsme dočetli Písečníky, hltali jsme stránku po stránce a jsme rádi, že bude i pokračování. Sami jsme začali psát, jak by příběh mohl navazovat 🙂 Teď je na řadě Já, Finis"

Šárka F.


"Milý pane Dvořáku, zakoupila jsem svým vnukům obě Vaše knihy. Písečníci a bludný asteroid jsem přečetla za večer. A na tu druhou se chystám. Písečníci mají za mě a mého dědouška velikou 1🌟. Super čtení. Tajemný vesmír mě dostal a úplně pohltil. Věřím, že i vnoučkům se bude líbit. 👍👏👍🤗"

Dana K.


"Dobrý večer, pane Dvořáku, koupila jsem knihu Písečníci pro svoji dceru a co myslíte, že se stalo? Když dcera rozbalila balíček a donesla mi knihu ukázat, tak jsem proste byla okouzlena a vrácena do dětství... Obal knihy mně podal ruku a já ji následovala a vklouzla do děje, který mě nenechává knihu odložit a jít spát. Většinou čtu knihy bez obalu, ale tady ten obal nemůžu sundat... Je tak nádherný a tak propracovaný, že to prostě nejde číst bez něj. Děkuji Vám za tento skvost v oblasti literatury. Jste doopravdy Pan spisovatel. Přeji Vám hodně úspěchů a hlavně co nejvíce dějem pohlcených čtenářů. "

Gabriela T.


"Koupila jsem dceři (10let), její první ,,velká knížka" a je nadšená.... Chce mi vše sdělovat co zažila a při tom to četla....krásné ❤"

Dagmar G.


"Právě jsme se synem dočetli. Závěr knihy byl naprosto nejnapínavější, nedalo se to zavřít před koncem. Syn se hned ptal, jestli bude pokračování. Teď se těšíme na další Písečníky. Každopádně vaše knihy se nám líbí a určitě se po nich budeme poohlížet i v budoucnu, tedy pokud Vaši hrdinové porostou s námi. Držíme palce."

Milena S.


Přiznám se, že knihu Písečníci a bludný asteroid jsem si koupila hlavně ze zvědavosti a z touhy zjistit, jestli je kniha tak dobrá, jak ji autor popisuje. A je 🙂 Čteme ji s mým jedenáctiletým synem společně a moc se nám líbí. A podotýkám, že nejsem milovníkem sci-fi. Děkujeme, pane Dvořáku, už se těšíme na Vaši druhou knihu."

Mirka J.


"Koupila jsem pro děti a přečetla je nejdříve sama a musím říct, že jedním dechem! Jsou opravdu super👍🏻a věřím, že až je vezmou do ruky oni, tak budou stejně unešení. Těším se na pokračování Písečníků😉"

Martina H.


"Písečníci jsou krásná knížka. Desetiletý syn ji dostal k Vánocům. Je to první kniha, kterou si sám vzal a začal číst. A nemohl přestat, jak ho děj strhnul!!! Část jsme četli společně a oba nás to moc bavilo. Po přečtení mne syn častuje hláška i z knížky a občas na mě vrčí jako Fraxinus. 😉 Moc děkujeme za zábavné čtení. Určitě zakoupíte i Finise."

Pavlína R.


"Chtěl bych Vám poděkovat. Před půl rokem jsem zakoupil Pisečníky a Finise. Mám zatím malé děti (6 a 4 roky), že jim to budu předčítat před spaním. Jenže šestiletý umí už od čtvrtého roku číst a dneska ho to chytlo, nemohl jsem ho od Finise odtrhnout, dal si 20 kapitol, jsem mu říkal, ať si nechá taky něco na zítra :-) Teďka chodí a vypráví mi, co se tam stalo atd, moc se mu to libí. Za mě super knížky. Ještě jednou díky."

Jan P.


"Dovolím si přidat jednu malou recenzi.
Synovi jsem knihu pořídila s tím, že ji uložím do knihovny "na později". Má čerstvých 6 let, tak jsem si říkala, že jej ještě bavit nebude.
Když Písečníci dorazili, nemohli jsme ani jeden odtrhnout oči od tajemných ilustrací, a tak naše cesta vesmírem započala poněkud dříve, než jsem původně očekávala.
Čteme každý večer před spaním, a musím uznat, že to rozhodně není kniha vhodná k uspávání. 😅 Bláhově jsem si myslela, že mi můj chlapeček během čtení zavře oči a já si v klidu odkráčím dělat své věci.
Neustále si sedá a zase ulehá s napětím, co se bude dít.
Čteme 20-30 stran denně a večer co večer mě netrpělivě táhne do postele, přičemž už v ruce třímá Písečníky, otevřené na straně, kde jsme předchozí večer skončili.
Vidím, jak se v něm střídá napětí s úlevou, že hlavní hrdina opět vše zvládl a občas mé poklidné čtení přehluší výbuch smíchu, jako tomu bylo například ve chvíli, kdy kolem Alice poletovalo její "blitíčko" (to slovo se nám doma uchytilo a vždy spolehlivě spustí další záchvat smíchu).
No.. máme před sebou asi 160 stran do konce příběhu. Tedy.. tahle cesta čeká už jen mého syna. Já jsem to včera už nevydržela a knihu jsem musela dočíst večer sama v posteli. Jakožto milovnice Harryho Pottera jsem se díky Vaší knize vrátila zpět do mých pubertálních let, akorát místo školy čar a kouzel jsem se stala studentkou vesmírné akademie. O to víc máte můj palec nahoru a smekám klobouk, jelikož mě vesmír nikdy moc nezaujal. Až doteď.
Perfektně odvedená práce! Jsem si jistá, že jednou si tuto knihu syn znovu přečte. Tentokrát už sám, jako čtenář.
Děkuji Vám"

Klára N.


"Mám 13letou dceru, která odmala milovala knížky, přečetla celou svou knihovničku. Pak dostala mobil, a dnešní doba... čtení šlo stranou, a to i její oblíbené knihy. Eliška je výrazná svéhlavička. Četla teď už jen mangy. Na Vánoce jsem jí pořídila Písečníky. Po pár stránkách ji kniha úplně pohltila, Eli v ní je zabořená každou chvilku. Ptala se mě, jak jsem narazila na tak pěknou knížku. Takže já gratuluji, děkuji a doporučuji."

Renata K.


"Dobrý den, pane Dvořáku, Děkuji moc za informaci a zaslání knihy. Již jsem dvě kupovala na Vánoce, jedny Písečníky pro jedenáctiletého syna a Finise pro čtrnáctiletého synovce. Po pravdě, můj syn skoro nikdy nedočetl knihu do konce, neustále mu musím připomínat, aby aspoň nějakou stránku přečetl, tak jsem si nebyla jistá, zda Vaše kniha neskončí jako ostatní někde na polici. Ale světě div se zázrak! Čte Písečníky hrozně rád po večerech před spaním a nepochybuji, že ji i dočte 😁. Říká, že tam jsou všude napínavá místa. To je úžasné! Konečně náplast na moji duši, když vidím, že pro něho existuje i něco jiného než pc s minecraftem a fortnitem 😊😂. Děkuji moc! Myslím, že i osobní věnování udělalo svoji práci 😊. Proto jsem se rozhodla objednat Finise i pro syna. Určitě Vaše knihy budu doporučovat dál 😊."

Martina B.


"Musím se přidat, knihu dostala dcerka k Vánocům, ale jakmile jsme ji začala předčítat po večerech dětem, hned mě chytla a nemůžu se dočkat dalšího večera až budeme zase číst.😃"

Andrea F.


"Dekuji za knihy s krásným věnováním. Syn nečtenář dostal Písečníky k dnešním 10. narozeninám. Dostal je s ujištěním, že číst budu já. Začetli jsme se celá rodina až do 22h. Zítra se bude těžce vstávat 🙂. Syn je dyslektik. Čtu já a jeho se ptám na různé věci (jak se jmenuje vesnice, jak velký byl kráter...) světe div se, běžně text nevnímá , tady věděl vše. Děj nás vtáhl už na prvních stranách."

Kateřina K.


"Dnes nedocitana tretia kapitola, syn 6 rokov usnul, cely deň sa tešil. Únava je zmetok. Veľmi sa premaham aby som nečítala sama. Recenzie nezklamali. Pútavé čítanie. Krásne napísané. A ďakujem za podpis autora."

Anna M.


"Dlouho jsem se snažila probudit v dceři zájem a radost ze čtení. Písečníci to dokázali! Čteme společně před spaním a doslova prosí o další kapitolu. Přemýšlí, domýšlí, pokládá otázky, na které ji kniha za pár stran sama odpoví jakoby někdo poslouchal na co se ptá... Dokonalé! Já jsem nadšená. Právě jsem objednala i Finise. Moc se těšíme. 🙃"

Petra K.


"Se synem (10 let) čteme knihu společně. Každý den 1 kapitolu a musím říct, že je příběh zajímavý a napínavý. A to posuzuji nejen podle sebe, ale hlavně podle syna, vždy se těší na další čtení. On není moc velký čtenář a moc se mu nechce číst. A to i když je dobrý čtenář, textu rozumí a vnímá ho a také má možnost velkého výběru knih. (Pracuji v knihovně). Bohužel dnešní doba je taková, že děti raději věnují volný čas počítačům, telefonům apod. Jako ilustrátorka knih hodnotím velice pozitivně pěkné ilustrace i když by jich mohlo být trochu více. :-)"

Dana K.


"Moooc děkuji za Vaše úžasné Písečníky, koupila jsem pro syna, přečetla jsem jedním dechem a prosím ještě o pokračování 🙏🙏🙏 🥰💖 Vaše fantazie je úchvatná, věřím, že se s Tomášem a Luckou určitě setkáme 😊☺ víc takových krásných knih."

Renata S.


"Nikdy nepíšu žádné “recenze” nebo komentáře, ale tentokrát se opravdu musím připojit k většině komentářů zde... dcera moc nečte a pokud už ano, tak pouze “pod tlakem”. Písečníky však přečetla za pár dní a každý den mi vyprávěla, co nového se tam událo. Jakmile ji dočetla, okamžitě se začala shánět po pokračování... Tak snad se také dočká... Teď už se těšíme na Finise 🙂"

David R.


"Moje děti nerady čtou, ale obě vaše knížky jsem jim četla před spaním. Ten mladší (9 let) je ještě pohádkový, tak ho vesmírné věci spíš uspaly, ale starší (12 let) hltal každé mé slovo. A mám shánět další knížku. Je nějaká na cestě? 🙏🏻🙂 A už prosím žádné smutné pasáže, nemohla jsem Finise dočíst, jak jsem u toho bulila. 🤭🙂"

Naďa L.


"Já koupila Finise a bezvadný, syn 7 let odpor ke čtení, ale tato kniha ho ohromila👍,protože je plná tajemna, příšer a všeho, co ho láká. Nejvtipnější na tom všem je, že jsem se začetla i já a musím říct, že hltám stránky🤣, moc děkujeme🥰"

Hana P.


"Mám doma 4 kluky, Písečníky jsem objednala s nadějí, že aspoň jeden začne milovat čtení jako já.... Povedlo se🤩... Čteme večer před spaním, střídáme se a je to bezva, upřímně jsem nečekala, že nás knížka tak vtáhne do děje. Moc děkuju a těším se na další...."

Jolana M.


"Dnes jsme s dcerou knížku dočetly. Byla hrozně hezká, velice poutavá a napínavý příběh. Ani jsme nechtěly, aby knížka skončila. Slovy dcery - ach jo, to je škoda, že už jsme ji dočetly. Děkujeme za tuto knížku, velice doporučujeme."

Slávka V.


"Úžasné čtení👏Písečníky jsme četli jedním dechem, úplně nás strhli. Syn přes den a já v noci. Já, Finis je taky vydařená. Ale už se nemůžeme dočkat pokračování Písečníků."

Jitka N.


"Vážený pane Dvořáku. Syn dostal Já, Finis pod stromeček. Ještě se k ní nedostal. Já si jí vzala v pondělí večer do ruky a včera večer (úterý) ji dočetla. TEDA PÁNI! To byla jízda! Velmi Vám děkuji za počin, který neumím slovy popsat. Jsem čtenář spíše odborné a vzdělávací literatury, Vaše kniha mě ale naprosto dostala! V dnešních neklidných dnech napomohla k odehnání chmurných myšlenek. Hluboké díky! Přeji neutuchající přínos obrazů a dějů a dalších mnoho spokojených a překvapených fandů!"


"Aby dcera nepřišla zkrátka, dostala včera Finise. Jen se mrkla dovnitř, ocenila osobní věnováni a pak byla dlouho ticho. Koukám, začetla se! Večer ji kradu knihu z pokojíčku a začtu se hluboce přes půlnoc. I se trošku bojím, jak je to napínavé. Ráno hledám knihu a dcera mi ji sebrala a četla. Přes den to samé, ani jedna nechce být pozadu. Využíváme chvilky, kdy druha nečte a rychle hltáme příběh. Takže u nás dvojitý úspěch. Přejeme vám mnoho radosti v tom, co děláte a moc se těšíme na další příběhy."

Kateřina K.


"Vážený pán Dvořák. Tak na tomto sme sa ale nedohodli! 9r. dcera je síce veľký knihomol, ale toto... Knihy prišli dnes o 11.30. Ďakujeme za krásne venovanie. S ťažkým srdcom sa naobedovala a hneď utekala od stola ku knihe. Začala čítať Písečníkov, bolo cca 12.30. Je 19.48 a už je na 224tej strane! Teda dúfala som, že aspoň na víkend ta kniha vydrží 🙂 Vraj rozhodne nie. Plánuje ju dočítať ešte dnes!!! 🙂🙂"

Karolína B.


"Milý pane Dvořáku, připravil jste nám několik kouzelných večerů, kdy jsme se synem (11 let) spolu s Písečníky putovali vesmírem, prožívali jejich dobrodružství, vztahy i vnitřní konflikty. Příběh mě několikrát hluboce dojal, zejména v přesvědčivých a krásných pasážích o hodnotě přátelství, o velké statečnosti hrdinů, o jejich víře ve správnost záměru, poháněného nesobeckou láskou. Líbí se mi, jak se Vám prostřednictvím Vašich hrdinů podařilo propojit dvě často oddělované schopnosti – rozumné, pragmatické myšlení a intuitivní jednání, vedené srdcem. Tleskám a zároveň doufám, že příběh bude pokračovat. Od chvíle, kdy jsme knihu dočetli, mi syn opakovaně vyčítá, že jsem četla příliš rychle a „nešetřila“ jsem stránky na další večery. Teď máme laťku nasazenou velmi vysoko, a bude těžké najít něco, co by Písečníkům konkurovalo… 🙂 Mám obrovskou radost, že jste našemu Márovi, doposud ležícímu v laciných detektivkách pro děti, ukázal, že existují napínavé příběhy, které umí kromě akčních obrazů v mysli i pohnout duší. Děkuji!"

Veronika L.


Objednávky na pisecnici@seznam.cz nebo na 608 745 112