NOVINKY  ZE  SVĚTA  PÍSEČNÍKŮ

Písečníci a bludný asteroid - vydat si knihu sám
28. srpna 2020

Hurá! Já, Finis, má druhá kniha pro mládež je na světě!

Čekání na to, zda vše dopadne dle záměru, bylo letos šílené. Naštěstí se vše povedlo a vznikla krásná knížka, která by neměla chybět v žádné dětské knihovničce.

Již brzy vás oslovím s dotazem na případný podpis a věnování do knížky a začnu knihy rozesílat. Začnu s těmi, kteří mají odměnu Indián. Odměny pro ostatní (pohledy, kalendáře a další) jsou ještě ve výrobě a hotové budou za týden.

Křest knihy

A ještě jedna důležitá informace pro ty, kteří by chtěli být u toho, až budeme knížku vítat na světě.

Slavnostní uvedení knihy, my laici říkáme křest, se uskuteční 17. září 2020 od 18:00 v prodejně Knihkupectví a antikvariát Fryč v Liberci.

Kromě programu - autorského čtení, besedy a vlastního křtu, si budete moci převzít také svoje odměny. Týká se hlavně Štípků, kteří si knížku koupili bez poštovného. Ale vyzvednout knížku si budete moci i kdykoliv později.

Pokud byste chtěli Finise doporučit známým, určitě se hodí tento odkaz https://www.vaclav-dvorak.cz/moje-knihy/

Já, Finis - vychází s podporou Ministerstva kultury ČR a 170 menších i větších přispěvovatelů.

Já, Finis, kniha pro děti a mládež
Já, Finis - kniha pro děti a mládež

26. dubna 2020

Právě byl spuštěn projekt na vydání mé knihy Já, Finis! Všechny Vás zvu se na něj podívat. Budu rád za jakoukoliv podporu, ať už přímou - nákupem knihy, nebo nepřímou - třeba sdílení, další propagaci a tak vůbec.

Já, Finis - dobrodružná kniha pro děti a mládež

 

5. dubna 2020

Tak je to konečně tady! Moje první knížka pro děti Písečníci a bludný asteroid má konečně sourozence. Nová kniha pro mládež se bude jmenovat Já, Finis, vznikala postupně od roku 2017 a já jsem rád, že vám ji konečně mohu představit.

Možná je to nerozum vycházet s novou knihou v době, kdy jsou knihkupectví zavřená a neprodávají, nakladatelé pozastavují vydávání knih a zastavují běžící projekty a mnozí včetně distributorů stojí před krachem. Možná by bylo rozumné počkat s vydáním mé nové knihy pro děti a mládež na příští rok. Ale můžu to svým malým čtenářům udělat?

Chci zkusit své štěstí a přízeň čtenářů už letos. Pokud vše půjde dobře, knížka by měla spatřit světlo světa v září tohoto roku. Ještě předtím bude možnost předprodeje. Drže mi palce, ať se vše v této nejen pro knihy a kulturu těžké době podaří!

Pokud byste mě chtěli podpořit už teď, kupte si moji knihu nebo mi napište na pisecnici@seznam.cz, ať vím, že si moje nová kniha najde své čtenáře.

Kniha pro děti a mládež
Já, Finis, nová kniha pro děti a mládež.

22. listopadu 2019 

Bylo to dlouhé rozhodování, ale nakonec přeci jen dotisk knihy Písečníci a bludný asteroid vznikl a dostal nový přebal.

Koneckonců, kniha se objevila ve výběru Nejlepší knihy dětem 2018/2019, stala se tak doporučenou literaturou pro děti 9+ a bylo by škoda, kdyby už na trhu nebyla k sehnání.

Koupit si knížku můžete na mých stránkách a pokud byste chtěli výtisků více, napište mi na email pisecnici@seznam.cz.

Písečníci a bludný asteroid
Kniha pro děti a mládež Písečníci a bludný asteroid

30. října 2019 

Podařilo se!
Knížka Písečníci a bludný asteroid se ocitla ve výběru Nejlepší knihy dětem 2018/2019.
Oficiálně se tak stává doporučenou literaturou pro děti 9+ Hurá!

Odkaz na nahlédnutí do katalogu najdete zde, celý katalog ke stažení potom tady.

Koupit si knížku můžete na mých stránkách a pokud byste chtěli výtisků více, napište mi na email pisecnici@seznam.cz.

Nejlepší knihy dětem

23. dubna 2019 

Je to tam! Kniha Písečníci a bludný asteroid byla oceněna v soutěži Kniha roku Libereckého kraje. Cena čtenářů v hlasování na FB sice nevyšla, ale zato se mé knížce podařilo uspět v kategorii Literatura pro děti a mládež, učebnice. Mám velikou radost a děkuji všem, kteří mi fandili - ať už Vám, kteří jste mi na knihu přispěli na Startovači, nebo si ji koupili později anebo se mými čtenáři teprve chystáte stát.

Kniha roku Libereckého kraje
Kniha roku Libereckého kraje

12. března 2019 

Trochu starší novinka - už z přelomu roku - ale nyní již oficiálně: První tisícovka výtisků knihy Písečníci a bludný asteroid je rozebrána. A dle zkušeností českých spisovatelů je co oslavovat. Více na blogu. Nezapomeňte také hlasovat v anketě Kniha roku Libereckého kraje - mí malí čtenáři FB (naštěstí) nemají, ale pro moji knihu je to velký hendikep. Stačí kliknout na odkaz a dát "To se mi líbí".

Tisíc výtisků Písečníků
Tyhle knihy už patří do té druhé tisícovky. Pospěšte si, ať na vás zbudou...

5. března 2019 

V sekci "Události" se objevila nová akce: Autorské čtení v rámci doprovodného programu konference Současnost literatury pro děti a mládež. Koná se v Krajské vědecké knihovně Liberec a představování mé knížky začíná 19. března 2019 v 17:00.

Stále je možné podpořit Písečníky a bludný asteroid v soutěži Kniha roku Libereckého kraje. Hlasuje se pouze na Facebooku, lajkováním na tomto odkaze. V tuto chvíli jsou Písečníci čtvrtí, cca padesát hlasů za třetí knihou. Hlasování končí 31. března 2019.

Písečníci a bludný asteroid
Písečníci a bludný asteroid

22. února 2019 

Začíná sezóna soutěží a anket. Většinou to mají v rukách odborní poradci, ale občas rozhodují svými hlasy "obyčejní lidé".

Mezi takové soutěže, kde je zároveň šance pro Písečníky největší, patří Kniha roku Libereckého kraje. Hlasuje se pouze přes Facebook a stačí k tomu jen dát lajk na příslušné stránce.  

Další anketou, kde můžete Písečníky podpořit je databáze knih, kde je možné Nominovat na Knihu roku.

A konečně asi nejprestižnější záležitostí je Magnesia Litera, kde můžete hlasovat v Kosmas ceně čtenářů - tady je šance asi nejmenší, ale kdo ví...

 

11. října 2018 

proběhl křest knížky Písečníci a bludný asteroid. Atmosféra v liberecké iQlandii byla úžasná a já si křest svého díla nesmírně užil! Více v krátké reportáži tady.

Slavnostní uvedení knihy, křest knihy Písečníci a bludný asteroid
Slavnostní uvedení knihy, křest knihy Písečníci a bludný asteroid

5. října 2018 

Písečníci dorazili z tiskárny! A v knize je vše, jak má být!

A další novinky? Pro toho, kdo si knížku ještě neobjednal nebo kdo nemá možnost přijít na její křest, má teď možnost vyhrát tři výtisky zdarma. Soutěž probíhá na serveru Klub knihomolů do 18. října a více informací se dozvíte zde www.klubknihomolu.cz/souteze/soutez/?soutez=1577

27. září 2018

Knížka již brzy spatří světlo světa!

A na co se můžete těšit?

Tak třeba na můj rozhovor v rádiu Český rozhlas Liberec, kde jsem knížku krátce představil. Proběhl již 26. září, ale záznam a přepis najdete tady.

Dorazily také odznaky Akademie. Pokud jste knihu podpořili na Startovači, máte odznak u své odměny. Kdo si knihu ještě nekoupil, může si pro ni i pro odznak přijít na slavnostní uvedení knihy

11. října od 16:00

do Liberecké IQlandie, kde proběhle křest knihy a autogramiáda. Více informací naleznete tady. Pokud nebudete mít čas, nevadí - knížka již za týden bude v prodeji u dobrých knihkupců a s odznakem i na mých stránkách.

Na křest jsou samozřejmě zváni i "Startéři", kteří knížku podpořili. Pokud se do IQlandie chystáte, dejte vědět dopředu, ať pro Vás odměnu připravím. Pokud se v IQlandii neuvidíme, dorazí Vám odměna poštou, nebo Vám ji předám osobně - dle dohody.

Odznaky akademie Singularity

6. září 2018

Příprava knížky Písečníci a bludný asteroid je u konce!

Grafik, pan Jan Herynek, dokončil návrh knihy, korektorka, Šárka Krejčová, ji opravila a já vše odeslal do tiskárny. A termín vydání? Dříve než jsme čekali:

4. října 2018

Knížku již nyní můžete najít na internetu v knižních databázích - třeba tady nebo tady. O knížku rovněž projevil zájem jeden z distributorů a již nyní můžete příběh Písečníci a bludný asteroid vyhledat v řadě internetových knihkupectvích a od října i v kamenných prodejnách.

Samozřejmě, že jako první dostanou knížku její podporovatelé. Proto je nejvyšší čas zkontrolovat si uvedenou adresu doručení. Pokud jste si zakoupili knihu s osobním odběrem, sledujte novinky. Uvedení knihy do prodeje (křest) se blíží a já Vás budu včas informovat.

Jak bude knížka vypadat se můžete podívat tady.

Co je ještě nového? Tak třeba článek, kterým startuji svůj seriál o crowdfundingových knižních kampaních a ve kterém čerpán ze svých zkušeností na Startovači.

Písečníci a bludný asteroid 2a

11. července 2018 

Čas letí a tak již uplynuly tři měsíce od chvíle, kdy byl úspěšně završen projekt na vydání knihy Písečníci a bludný asteroid.

V posledních měsících se mi pro samou práci času moc nedostávalo a teď je nejvyšší čas zpravit Vás o tom, co je ohledně Písečníků nového:

  • Byla dokončena druhá korektura textu. Text knížky byl opraven, já změny povětšinou schválil, opravil problematické pasáže a mnou upravený text ještě jednou prošla paní korektorka.
  • Ilustrátor, pan Jakub Cenkl, pilně pracoval, ke svým skicám ještě dvě přidal a všechny je převedl do nádherných digitálních maleb. Když jsem obrázky uviděl, pocítil jsem neodolatelnou touhu mít jich ještě víc. Neodolal jsem a v knížce jich nakonec bude celých patnáct. Určitě jste na ilustrace zvědaví, ale přeci Vás teď nepřipravím o všechna překvapení z hotové knížky! Dnes nabídnu jen malou ochutnávku.
  • Ilustrace a opravený text jsem odeslal panu grafikovi a ten připravil návrh podoby knížky, tzv. sazební zrcadlo. To zahrnuje nejen rozmístění textu, ale také návrh použitých písmen, rozmístění na stránce a mnoho dalšího. Ale grafické práce jsou teprve na začátku a tak si na finální podobu knížky musíme všichni počkat.
  • V neposlední řadě má knížka už svoje rodné číslo, takzvané ISBN, které je v případě knih stejné jako EAN neboli čárový kód. Písečníci a bludný asteroid budou mít číslo ISBN 978-80-270-3973-9.

 

10. dubna 2018 

Konec kampaně na Startovači je tady! A je to jednoznačný úspěch: 190 startérů, 204% a 153 tisíc Kč vybráno. Kniha vyjde a navíc bude mít barevné obrázky!

Více na Startovači...

Startovač
Startovač