Křest knihy Já, Finis

16 Červen 9:06 pm

KŘEST  KNIHY  JÁ, FINIS. 

ZE  ZEMĚ  SE  ZTRÁCÍ  KLUCI…

V Liberci dne 17. září 2020 od 18:00 se v Knihkupectví a antikvariátě Fryč v Liberci uskuteční slavnostní uvedení nové knihy pro mládež libereckého autora a vysokoškolského profesora Václava Dvořáka. Návštěvníci se mohou těšit nejen na besedu s autorem spojenou s autogramiádou, ale i na slavnostní přípitek a samozřejmě křest knihy Já, Finis.

Václav Dvořák není libereckým čtenářům zcela neznámý. Jeho prvním románem pro děti a mládež byli ve vesmíru se odehrávající Písečníci a bludný asteroid. Příběh vydaný v roce 2018, který byl oceněný Knihou roku Libereckého kraje a zařazený do prestižního výběru Nejlepší knihy dětem 2018 až 2019, znají tisíce dětí po celé republice. Kniha Já, Finis je autorovým druhým románem.

Také ve své nové knize zavádí autor své čtenáře mimo naši planetu. Ze Země totiž mizí kluci a dvanáctiletý Petr, jeden z mála těch, kteří zůstali, se vydává zachránit svého mladšího brášku. Čeká ho cesta do temného světa plného monster a nestvůr, postupné odhalování identity tajemného Nepřítele a jeho děsivého plánu, ale také zjištění, že cesta zpátky nebude bez obětí.

Kniha Já, Finis vzbudila pozornost už na jaře, kdy na Hithitu probíhala kampaň na její vydání. Vydání knihy nakonec podpořily nejen takřka dvě stovky lidí a některé knihovny, ale finančně přispělo i Ministerstvo kultury České republiky. Součástí slavnostního uvedení knihy bude výstava barevných ilustrací, kterými příběh doprovodil Jakub Cenkl.

Já, Finis křest

Já Finis – křest

Anotace knihy

Ze Země se ztrácí kluci. Přesně v den svých osmých narozenin beze stopy zmizí a nikdo tomu nedokáže zabránit. Lidé ztratili veškerou naději, dokonce si už ani nekladou otázky kdo, kam a hlavně proč chlapce unáší. Dvanáctiletý Petr však nezmizel. Možná za to mohou jeho extrémně citlivé oči chráněné silnými černými brýlemi, které mu umožňují vidět i ve tmě. Díky nim spatří podivné přízraky kradoucí jeho brášku. Petr vymyslí šílený plán a jsou to právě jeho oči, které mu umožní nalézt cestu do temného světa nestvůr a monster. To, o čem si někteří dosud jen ve strachu šeptali, začíná mít jasné obrysy – nejsme tu sami. Kdo je všemocný Nepřítel, odkud pochází, co chystá a proč to všechno dělá? Rozhodující bitva se blíží, zánik světa tak, jak ho známe, je blíž, než si dovedeme představit.