FESTIVAL DĚTSKÉHO ČTENÁŘSTVÍ

16 Červen 10:27 pm

Festival dětského čtenářství – bývalý veletrh dětské knihy bude letos již po sedmnácté. Letos se bude konat 5. – 7. 6. opět v areálu Lidových sadů. Do programu se po loňském úspěchu zapojí Oblastní galerie Liberec a ZOO Liberec. Na programu se intenzivně pracuje, ale již nyní organizátoři slibují, že se na festival budete moci přijít podívat i v odpoledních hodinách.

Téma letošního roku je

„POHÁDKA – VRÁTKA DO SVĚTA FANTAZIE“ 

Program bude jako vždy naplněn besedami s autory, Listováním (divadlo s knihou v ruce), výtvarnými dílnami, výstavou ilustrátorů, autogramiádami a čtenářskou dílnou nakladatelství Albatros. Konkrétní autory a vystavovatele budou organizátoři postupně představovat, ale už teď je jisté, že Písečníky a bludný asteroid – autorské čtení a besedu – můžete vidět hned dvakrát:

ve čtvrtek 6. 6. 2019 od 10:00 

a v pátek 7. 6. 2019 od 9:00.

PROGRAM BESEDY

Program své besedy ještě připravuji, ale už teď mohu slíbit, že si budeme povídat o vesmíru, cestách ke hvězdám, dětech na kosmických lodích a samozřejmě o Tomášovi a Lucince. Tentokrát se ovšem budu muset obejít bez roztomilých a krásných dětských kreseb.

Obrázky dětí na motivy knihy Písečníci a bludný asteroid, Festival dětského čtenářství Obrázky dětí na motivy knihy Písečníci a bludný asteroid, Festival dětského čtenářství

 

Vstupné pro děti na celý Festival zůstává v ceně 10 Kč,-, dospělí 30,- Kč.
Klienti dětských domovů a hendikepovaní návštěvníci mají vstup zdarma.

FESTIVAL DĚTSKÉHO ČTENÁŘSTVÍ – HISTORIE

První ročník Veletrhu dětské knihy proběhl v Liberci v březnu roku 2003. Projekt si kladl za cíl nejenom připomenout březen jako měsíc knihy, ale zejména upozornit na problematiku dětského čtenářství. V rámci prvního ročníku se na libereckém výstavišti prezentovala řada nakladatelství dětské literatury a učebnic z České republiky i ze zahraničí – včetně těch nejvýznamnějších – a jejich nabídku si přišlo prohlédnout více než 7000 návštěvníků z celé České republiky. Úsilí vynakládané při přípravě projektu bylo oceněno udělením Certifikátu kvality ministra kultury České republiky:

„Váš projekt si zaslouží plnou morální podporu, kterou mu tímto certifikátem poskytuje Ministerstvo kultury ČR a já osobně… Tento certifikát je současně výzvou pro státní i nestátní instituce, aby podle svých možností Váš projekt podpořili.“

Pavel Dostál, ministr kultury ČR

Zdroj – oficiální web organizátorů